Dwa kroki do przodu, czyli rozwój WETOG PL

Choć na polskim rynku działamy dopiero od sierpnia obecnego roku, to praca wre w naszym biurze niezmiennie każdego dnia. W pogoni za sukcesem nawiązujemy kontakty z najlepszymi z najlepszych i chwytamy każdą okazję do zaprezentowania naszej działalności szerszej publice. Od października, kiedy pojawiły się pierwsze możliwości spotkań biznesowych poza sferą online, gościliśmy już na targach polskich oraz zagranicznych. Z naszych wypraw powróciliśmy ze wspaniałymi wspomnieniami i potencjalnymi współpracami, z których wiele zaowocowało innowacyjnymi pomysłami na dalszy rozwój WETOG.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że misja naszej firmy wymaga od nas więcej niż dyskretne działania zza ekranu komputera. Aby przybliżać w całej Polsce ideę cyberbezpieczeństwa, musimy wyjść do ludzi, których dane chcemy chronić. Rozbudowując zdecydowanym krokiem sieć naszych kontaktów, zaczynamy realizację planów na skalę lokalną, zaznaczając swoją obecność na Pomorzu. Na rozgrzewkę po ciągłej pracy w zaciszu naszego biura wzięliśmy całym zespołem udział w konferencji INFOSHARE 2021 w Gdańsku. Choć w wydarzeniu uczestniczyliśmy jedynie jako słuchacze, to nie przeszkodziło nam to w nawiązaniu ciekawych rozmów z przedstawicielami zarówno dużych, znanych na rynku firm, jak i niewielkich, dopiero wzrastających startupów. Agenda dwóch dni konferencji była wypełniona ciekawymi prelekcjami, wywiadami i prezentacjami, z których udało się nam wyłonić ogromne pokłady wiedzy. Z goszczącym nas Amber Expo pożegnaliśmy się zmęczeni i jednocześnie pełni energii i inspiracji do dalszego działania.

Opuszczając nadmorskie Trójmiasto następnego dnia po gdańskich wrażeniach, nasz CEO Sebastian Zimnol wyruszył z samego rana, aby dotrzeć na Expo 2020 Dubai. Od pierwszego dnia wydarzenia atmosfera okazała się niesamowita. Targi w Dubaju oferują nie tylko możliwość poznania przedsiębiorczych ludzi z całego świata i wysłuchania wystąpień ekspertów wielu dziedzin. To także niepowtarzalna okazja do doświadczenia różnorodności krajów biorących udział w targach – ich historii, wyjątkowości oraz potencjałów rozwojowych. W poszczególnych dystryktach, na które dzieli się przestrzeń targów, można było odkryć innowacyjne technologie i rozwiązania kreujące naszą przyszłość. Bogactwo kolorów, tańczące światła, porywająca muzyka i występy artystyczne towarzyszące uczestnikom dzień po dniu sprawiły, że to wydarzenie nigdy nie odejdzie w niepamięć.

Kolejnym zastrzykiem energii pod koniec roku był dla nas Web Summit 2021 w Lizbonie. Ze wsparciem niemieckiej filii WETOG rezydowaliśmy przy własnym stoisku, opowiadając o naszej platformie wszystkim zainteresowanym. W ciągu zaledwie czterech dni poznaliśmy aż tylu niesamowitych ludzi, że przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Kilka kontaktów nawiązanych w Lizbonie już teraz przeradza się powoli w realne współprace z naszą technologią w roli głównej. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdą szansę na szerzenie idei, jaką promujemy poprzez WETOG. Cieszymy się z małych i dużych sukcesów, wierząc, że przybliżają nas one do osiągnięcia tego największego – aby każdy mieszkaniec wirtualnego świata znał wartość własnych danych i rozumiał realną potrzebę ich zabezpieczania.